• 1.
  Firmanız ne zamandan beri hizmet vermektedir?
  Firmamız, lastik, kauçuk ve geri dönüştürülmüş kauçuk ürünleri alanında 1989 yılından bu yana hizmet vermektedir.
 • 2.
  Üretici firma mısınız?
  Firmamız Saray-Ankara’da yer almakta olup spor saha zeminleri ve kauçuk zemin ürünlerinde hem üretim hem de uygulama yapmaktadır.
 • 3.
  Kauçuk karolarınız herhangi bir sertifikaya sahip midir?
  Kauçuk karo ürünlerimiz Kritik Düşme Yüksekliği Testi, Fitalat (Ftalat) Testi, Yanmazlık Testi ve kanserojen içermediğine dair Belirli Elementlerin Göçü Testi belgelerine sahiptir.
 • 4.
  Beton/asfalt zemine döşenen ve kuma döşenen kauçuk karolarınızın farkı nedir?
  Beton/asfalt zemin üzerine döşenen kauçuk karolarımız düzgün, pürüzsüz ve nemsiz zemin üzerine döşenir ve zemin üzerine çift kompenantlı yapıştırıcı ile sabitlenir.
  Kuma döşenen kauçuk karolarımız ise bordür ile çevrilmiş kum zemine herhangi bir yapıştırıcı ihtiyacı duymaksızın yerleştirilir, tabanının özel çıkıntılı yapısı sayesinde zeminden oynamaz ve ihtiyaç halinde kolayca başka bir zemine taşınıp yeniden kullanılabilir. Demonte olması dolayısıyla çok pratiktir ve uzun süreli kullanım sunar.
 • 5.
  Hasar gören kauçuk karolar yenilenebilir mi?
  Hasar gören kauçuk karo beton/asfalt zemin üzerine döşenmiş ise bulunduğu yerden sökülüp zemine tekrar yapıştırıcı sürülerek yeni kauçuk karo ile değiştirilebilir.
  Hasar gören kauçuk kum zemin üzerine döşenmiş ise uygulama esnasında herhangi bir yapıştırıcı kullanılmadığından hasarlı karo yerinden kaldırılıp yenisiyle kolayca değiştirilebilir.
 • 6.
  Kauçuk karolarınız sağlığa zararlı herhangi bir madde içerir mi?
  Karolarımızın insan sağlığına zararlı maddeler içermediği ve kanserojen etkisinin olmadığı ‘Belirli Elementlerin Göçü Testi’ belgesi ile onaylanmıştır.
 • 7.
  Kauçuk karolar nerelerde kullanılabilir?
  Kauçuk karolar; çocuk parkları ve kreşler, koşu ve yürüyüş yolları, spor ve eğlence tesisleri, okullar ve üniversite kampüsleri, padoklar, at hastaneleri ve ahırlar, fitness, aerobik ve jimnastik alanları, hayvan barınakları, hastane, bakımevleri ve rehabilitasyon merkezleri ve atış poligonlarının zemin ve duvarlarında kullanılabilir.
 • 8.
  Kauçuk karo ve rulo zeminlerin yüzeyi nasıl temizlenir?
  Hangi kauçuk yer kaplaması olursa olursa olsun, yüzeyi su ile kolayca temizlenebilir.
 • 9.
  Kauçuk yer kaplaması ıslandığında kayganlaşır mı?
  Gerek yer kaplaması ürünlerimizin granüllü yapısı gerek ise kauçuğun doğası gereği kaymayan bir materyal olmasından dolayı ürünlerimizin uygulandığı zemin ıslandığında herhangi bir kaygan özellik göstermemektedir.
 • 10.
  Kauçuk karo ve rulo ürünlerinizin ömrü ne kadardır?
  Tüm kauçuk zemin döşeme ürünlerimizin ortalama ömrü ürüne bağlı olarak değişen tavsiye edilen kullanım talimatlarının dışına çıkılmadığı takdirde 5 yıldır.
 • 11.
  Poliüretan zemin sistemleri nerelerde kullanılabilir?
  Poliüretan zemin sistemleri, iç mekânda kullanılan, beton veya asfalt üzerine uygulanabilen zemin kaplama sistemleridir. Her türlü iç mekan basketbol, voleybol, hentbol, tenis, badminton, fitness, güreş ve boks sahasına uygulanabilir.
 • 12.
  Akrilik zemin sistemleri ne tür spor alanlarına uygulanabilir?
  Akrilik zemin sistemleri, dış mekan spor sahaları için kullanılan, hem profesyonel hem amatör amaçlara uygun olan bir zemin kaplama sistemidir. Bu sistem, her türlü hava koşuluna karşı dirençlidir ve %100 çevre dostudur. Her türlü dış mekan basketbol, voleybol, tenis ve badminton sahasına uygulanabilir.
 • 13.
  Organik zemin dolgu malzemesi nedir?
  Daha az toksik çim sahalar üretmek için kullandığımız organik zemin dolgu malzemesidir ve %100 organik materyalden elde edilmektedir.
 • 14.
  Organik zemin dolgu malzemesi hangi amaçlı sahalarda kullanılabilir?
  Organik zemin dolgu malzememizin kullanıldığı sentetik çim saha sistemimiz FIFA sistem sertifikasına sahip olup, bu özelliği ile 3dkaucuk, Türkiye’de tek; Dünya’da ise 3 üreticiden biri olma özelliğine sahiptir. Bu sebeple, amatör ya da profesyonel amaçlı olarak her türlü sentetik çim sahada kullanılabilir.
 • 15.
  Organik zemin dolgu malzemesinin avantajları nelerdir?
  Standart olarak çim sahalarda kullanılan ve kanserojen etkisinden ötürü birçok Avrupa ülkesinde yasaklanan SBR granülün aksine, organik dolgu malzememizin sağlık açısından herhangi bir olumsuz etkisi yoktur ve %100 çevre dostudur.
  Bu dolgu malzememizin kullanıldığı sahalarda zeminde oluşan basıncın vücuda dağılımı toprak zemin ile benzerlik gösterdiğinden sporcular toprak zemin hissini yaşarken vücuttaki basınç dağılımı da dengelenmiş olur. Konfor olarak toprak zemine benzemesine rağmen yoğun ve şiddetli yağmurda dahi yüzeyde çamurlaşmaya sebep olmaz ve performans kaybına sebebiyet vermez. Diğer yapay çim sahalardan farklı olarak, organik zemin dolgu malzememiz su tutma kapasitesine sahiptir böylece oyun zemininde soğuma sağlar. Yüksek sıcaklıklarda, ısınan hava ve yükselen hava sıcaklığı ile doğal materyalin içine hapsolan su, yüzeye çıkarak buharlaşma ile yüzeyde soğuma sağlar ve yüzey sıcaklığını düşürür.